Domácí vs. profesionální digitalizace VHS


Digitalizujeme VHS a kamerové pásky po domácku - jak?

Odpoveď není vždy jednoduchá. Ale pokud budete chtít zkutečně kvalitní záznam, nestačí USB převodník na video (USB Video Grabber), ani DVD rekordér či televizní karta! V záznamu, který je nahrán na starých analogových páskách se může objevit řada chyb, jako jsou:

 

  • nestabilita obrazu
  • porucha synchronizace obrazu se zvukem
  • množství obrazového šumu
  • poruchy záznamu spojené se způsobem uskladnění
  • kopie video záznamu do sebe sama z důvodu velmi dlouhého nepřehrávání

Amatéři používájí nevhodný usb video grabber pro záznam videa z vhs do pc

Tyto obrazové chyby jsou způsobeny poruchami synchronizace. Bohužel, vzhledem ke stáří kazet a jejich náchylnosti se toto stává téměř pravidlem. Pokud se takovéto chyby objeví, již vám nebude stačit levné zařízení typu usb video grabber pro záznam videa z vhs do pc nebo Videorekorder s DVD, která namají schopnost zpracovat záznam i z takovéhoto nespolehlivého zdroje. Je potřeba použít profesinální, poněkud nákladnější, analogově-digitální převodník (ADVC)

 

Profesionálové používají Profi ADVC Canopus

Pro zpracování Vašich cenných rodinných záznamů používáme profesionální analogově-digitální převodníky od firmy CANOPUS, schopných pomocí pokročilých obvodů (TBC), odstranit poruchy synchronizace a pro přehrávání videokazet používáme pouze HighEnd kvalitní přístroje, umožňující vytáhnout maximum obrazové kvality i z pásek částečně poškozených.

 

Rozmyslete si dobře, jestli se do domácí digitalizace VHS opravdu pustíte! I špatně zvolený videorekordér může mít nedozírné následky na samotnou VHS kazetu (zamotání videopásku do přístroje, podélné poškození/poškrábání videopásku apod.)


Přečtěte si můj příběh první digitalizace aneb "BUDETE ZKLAMANÍ", který jsem vsadil do všeobecném článku o videorekorderech VHS.