Maximální kvalita

Maximální kvalita VHS zálohyPři vytváření digitální kopie z VHS nebo 8mm (Hi8) nahrávky se snažíme docílit maximálně možné kvality. Bohužel VHS videokazety a Hi8 podléhají zubu času a u mnohých z nich dochází postupně ke zhoršení kvality video záznamu. I kvalitně nahraný videozáznam na VHS má rozlišovací schopnost maximálně 720px x 576px. Dnešní moderní záznamová zařízení dokáží zaznamenávt v mnohem vyšším rozlišení a to HD (1280x720px) nebo FULL HD (1920x1080px).

Digitalizace VHS kazet a Hi8

Tomuto se snažíme přizpůsobit také digitální formát a jeho kompresní hodnoty. Základní hrubou digitalizaci provádíme do formátu MPEG2 v datovém toku 8Mb/s. Následně nahrávku digitálně upravujeme podle přání zákazníka a převádíme do potřebných formátů jako jsou např. MP4 (Mpeg4 kodek), AVI (divx kodek), a jiné. Samozřejmostí je také převod na standardní DVD, kde se však využívá formátu MPEG2.

Převod VHS a Hi8 do AVI, MP4, MPEG2

Výhodou u převodu do formátu MP4 nebo AVI může být značné ušetření místa na vašem datovém nosiči (HDD, USB Flash disk, DVD atd.), zároveň však tato komprimace přináší určitou ztrátu kvality, avšak jak jsem zmínil již v úvodu, VHS vstupní signál je omezen rozlišením a tak se vám i v originál MPEG2 formátu bude zdát, že snímek je oproti vašim originál DVD nebo BlueRay diskům velice nekvalitní.