Časté dotazy při převodu VHS

Jak rychle bude má zakázka vyřízena?

6-8 dnů je naše standardní dodání digitalizací všech médií. Ovšem při větším vytížení prodlužujeme délku dodání na 10-14dnů. Opravdu výjímečně poté na delší dobu a to v případě velmi vytížených dnů (Před Vánoci) nebo při velmi velkém objemu záznamů (více jak 300 Diapozitivů, více jak 20ks VHS kazet apod.) O přesnějším datu dodání budete vždy informování telefonicky nebo e-mailem či při osobní návštěve :-) . Nebojte se zeptat (vhsprevod@gmail.com | +420 724 111 234 - Marek Kotala)

 

Přijímáte objednávky i ze Slovenské republiky?

ANO, není problém nám zaslat VHS nebo jiné kamerové videopásky ze Slovenska. Pro přepravu můžete použít jak Poštu tak zaslání balíku prostřednictvím zásilkovny. Pro více informaci nás prosím kontaktujte.

 

 

Mohu digitalizovat VHS doma?

ANO, ALE TENTO POSTUP OPRAVDU NEDOPORUČUJEME. Doporučujeme přečíst článek "Domácí vs. Profesionální digitalizace"  a také článek o tom "Jak jsem poprvé digitalizoval" - Přečtěte si jaké problémy mohou nastat při digitalizaci, kterou provedete na standardních VHS přístrojích a pomocí USB Video grabberu.

 

Co je digitalizace?

Digitalizace je převod, stažení, zálohování klasické VHS videokazety nebo jiného analogového média do digitální tedy počítačové podoby. V digitalní podobě, je nahrávka stálokvalitní a lze ji nadále převádět do různých formátů k přehrávání jako DVD, AVI, apod. Takto digitalizovanou nahrávku si poté přehrajete např. na svém PC, Notebooku, Stolním DVD přehrávači, v chytrém telefonu nebo tabletu.

 

Lze převést záznam z VHS na jiné medium, než je DVD?

URČITĚ! Prvním krokem je stažení záznamu z VHS do počítače. Následuje vylepšení kvality obrazu. Dále záleží na požadavku klienta, kam si přeje daný záznam nahrát, například na externí disk, usb flash disk, CD nebo jiné medium.

 

Jak k vám VHS kazety dodám, aby byla zajištěna jejich bezpečnost?

OSOBNĚ, PŘIJEDEME NEBO POŠLETE ZÁSILKOVNOU/POŠTOU. Ideální formou bezpečného předání VHS kazet je osobní dodání u nás v kanceláři firmy na adrese: Marie Cibulkové 26, Praha 4. Jednou z bezpečných předání je také to, že si pro VHS nebo ostatní kamerové video pásky osobně přijedeme a převezmeme a opět vám je i včetně digitalizovaných záznamu takto dovezeme. Dalším způsobem je zazlat VHS videokazety doporučeně Českou poštou nebo jinou dopravní společnosti.

 

Staráte se o soukromí klientů?

ANO, NDA a OBJEDNÁVKA, veškeré videonahrávky a fotografie a vzniklé data jsme povinni ze zákona chránit před náhledem třetích stran. Rozhodně vzniklé data nevystavujeme volně bez souhlasu majitele ani nepředáváme třetím stranám.

 

Kolik hodin záznamu z VHS videokazety se vejde na jedno DVD?

MAX 2HOD. V zásadě dokážeme na jedno klasické DVD dostat až 4hodiny záznamu, ale tak velkou komprimaci nedoporučujeme. Běžně se na jedno DVD v maximální možné kvalitě rovné VHS kazetám vejde cca 1,5 hod video záznamu.

 

Proč doporučujete VHS digitalizovat a zálohovat?

VHS ZTRÁCÍ KVALITU V ČASE. VHS videokazety se postupem času ničí a snižuje se kvalita záznamu. Čím dříve tedy VHS videokazetu nebo jiný analogový nosič (kamerovou video pásku) zálohujete, tím dosáhnete lepšího digitálního záznamu. Některé horší VHS videokazety mohou být za několik let dokonce nečitelné. Videozáznam, který je digitalizován však svou hodnotu časem neztrácí. Zde funguje to, že buď jej máte kvalitní a napořád a nebo jej nemáte.

 

Jak rychle dostanu své videonahrávky v digitální podobě?

BĚHEM 5-10 DNŮ PODLE OBJEMU. Digitalizace videonahrávek je pomalý a tzv. realtime proces. Každou videokazetu musíme přehrát v reálném čase a pak digitálně zpracovat. Délka dodání nahrávek je tedy závislá na množství dodaných VHS kazet k digitalizaci. Většinou můžete počítat 2 až 3 videokazety na jeden pracovní den.

 

Jaké typy videozáznamu dokážete digitalizovat a zálohovat?

VŠECHNY VIDEOPÁSKY A KAMEROVÉ PÁSKY. Osobně se specializujeme na zálohování a digitalizování záznamů z:
videokazet VHS a S-VHS, VHS-C, a kamerových videopásků Video8, Hi8, Digital 8 a miniDV.

 

Je digitalizace VHS bezpečná? Bude zachován originál?

ANO! Digitalizace a stažení VHS kazety do PC je běžný proces přehrávání videokazety ve viderekordéru. Ještě se nestalo aby se v našem profesionálním zařízení kazeta poškodila!

 

Mohu vámi dodané digitalizované video přehrát v klasickém stolním DVD přehrávači?

ANO. VHS kazety digitalizujeme primárně do formátu MP4 (kodek H.264) a následně klientovi předáváme v podobě jaký si budete přát. Tedy jako DVD vč. menu, jako komprimované AVI nebo jako surové MP4 soubory.

 

Máte dotaz? Zeptejte se

komentáře

 • Autor: Tomáš Bradíkve 12.12.2023
  Dobrý den, mám VHS kazetu s rodinnou oslavou. Bohužel se babičce povedlo na tuto kazetu nahrát film. Dá se ještě získat originální záznam z oslavy,nebo je to nenávratně pryč? Díky za odpověď
 • Autor: Lenka Hlinkováve 09.10.2022
  Dobrý den, potřebovala bych digitalizovat asi 4 kamerové pásky 8 P5-90. Pásky jsou téměř nehrané, ale 20 let staré, dvě přetržené a nevím, zdali není poškozena kazeta. Nevím, jestli se zabýváte i opravou kazet. Děkuji za zprávu.
 • Autor: Jakub Bystroňve 12.08.2020
  Dobrý den, měl bych asi zbytečný dotaz. Mojí rodiče mají rodinné video na VHS, kterou se mi jako malému podařilo přemazat zprávama z 98 roku.... je nějaka možnost záchrany původní nahrávky ? Děkuji hezky den B
 • Autor: Tereza P.ve 06.06.2020
  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Videa z kamery jsme si kdysi přetočili na VHS. Myslíte, že získáme lepší kvalitu, když Vám pošleme na digitalizaci videa z VHS, nebo původní kazety do kamery? Děkuji, T.
 • Autor: Kateřina Ševčíkováve 17.11.2019
  Dobrý den, mám 18 videokazet 240. Chtěla bych je převést na záložní disk(většinu) a asi tři z nich na flash disk. Vše bych chtěla 3x. Dá se stihnout do vánoc a jaká by byla přibližná cena?Děkuji
 • Autor: Jana Petrováve 20.05.2019
  Dobrý den,diapozitivy jsou nastříhané a založené v rámečcích,co se s tím dá dělat?. Slyšela jsem totiž,že musí být min.3 vcelku.Děkuji
 • Autor: Aušive 23.02.2019
  Dobrý den, mám pár starších záznamů na Hi8 s lechtivou tématikou,lze u Vás i tohle převést do digitálu? děkuji za odpověď.
 • Autor: Jan Mašekve 13.02.2019
  Dobrý den, dovede digitalizovat VHS kazetu, ikddyž má vrchní obal poničený? Páska na kolečkách je lehce povytažená. Děkuji za informaci.
 • Autor: Šimon Jurčíkve 09.11.2018
  Dobrý den, prosím o přetočení VHS kazet na DVD ve kvalitě, kterou máte v nabídce vašich stránek. Některé VHS kazety obsahují, filmi,dokumenty,reklami, které bych tam nechtěl, mám tyto kazety označit? Jedna z kazet se při přehravání zamotala, ale nepřetrhla mám ji take označit? Na kazetách jsou rodinné akce,(sport,narozeniny, svtby,pohřeb,)Kdy to mohu poslat, jakým spůsobem se bude platit. Děkuji za odpověď.Jurčík
 • Autor: Alena Jaráve 02.08.2018

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli byste mi mohly udělat z diapozitivů fotky ?

   

  Odpověď Marek Kotala:

  Diapozitivy vám rádi nascanujeme ve vysoké kvalitě vč. opravy škrábanců, vylepšení barev apod. Ovšem samotné tiskoviny neděláme. Nicméně, po digitalizaci můžete s těmito daty zajít do téměř jakékoliv tiskárny (Fotolabu), kde fotky tisknou a rádi vám vše udělají. Případně toto můžeme zařídit my.

 • Autor: Milada Brunnerovave 16.06.2018

  Potřebují převést videokazetu TDKHS hight quality obsah svatba na flash. Lze předat na uvedené adrese? Převedete na flash vámi dodanou. Jaká je cca cena služby? Děkuji m.b.

   

  Odpověď Marek Kotala:

  Dobrý den, ano kazetu lze bez problémů digitalizovat a finální soubory nahrát na váš Flash disk. Lze předat kdykoliv, podle otevírací doby na uvedené adrese (Marei Cibulkové 26). Cena za 1hod. reálného záznamu, který na kazetě najdeme je 200,-/hod.

 • Autor: Filip ve 11.06.2018

  Mám kazetu s pretrzenou páskou. Je možné kazetu opravit a následně pak přehrát? Kolik by případné slepení stálo? Děkuji za odpověď.

   

  Odpověď Marek Kotala:

  Dobrý den, poškozené i přetržené kazety opravujeme a nebývá to problém. Kazetu pak digitalizujeme podle standardního postupu. Cena opravy VHS kazet a lepení se pohybuje od 100,- do 300,- Kč podle náročnosti oprav, zda je poškozen také plastový obal pásku apod.

 • Autor: Romana Dobrorukovave 13.05.2018

  Chci se zeptat, jestli je možné si nechat převést VHS na DVD i když má VHS zacuchanou pásku?

   

  Odpověď Marek Kotala:

  Ano, páska se vymotá, narovná nebo zkrátí a zase vrátí zpět. Ve většine případů přijdete o pár sekund max. minut záznamu, ale zbytek je v pořádku

 • Autor: Marek Kotalave 22.03.2018
  to Oldřich Mišurec: Starší VHS přehrávač kupte v nějaké zastavárně nebo bazaru/aukru. Na domácí přehrávání je celkem jedno jaký bude. Ovšem pokud si chcete VHS digitalizovat určitě nedoporučujeme, na to jsou potřeba mnohem lepší VHS přístroje.
 • Autor: Oldřich Mišurecve 17.02.2018
  Dobrý den, potřebuji koupit přehrávač kazet VHS, můžete poradit? Děkuji
 • Autor: macho petrve 08.01.2018

  dobrý den dá se zlepšit kvalita záznamu z VHS


  Odpověď:

  Kvalitu videozáznamu lehce vylepšujeme postprodukcí. Je to ovšem opravdu jen lehká korekce a nečekejte z VHS nový plný záznam ve vysokém rozlišení. 
  Marek Kotala

 • Autor: Lukáš Marekve 30.12.2017

  Převádíte i 16mm a 8mm filmové pásy?

   

  Odpověď:

  Ani i tyto kotouče dokážeme digitalizovat :-)
  Marek Kotala