Převod z Hi8 kazet

 

Hi8 kazetky jsou používány u Sony kamer, které využívají technologie Digital8 (D8). Tento typ nahrávání byl na trh uveden v roce 1999. Osmimilimetrový video formát byl původně tzv. Video8, které bylo čistě analogové. Následně bylo vylepšeno na úspěšnější Hi8, které má sice analogové video a audio, ale s opatřením pro digitální audio.

 

Digitalizace 8mm, Digital8, Hi8

Digital8, Hi8, 8mm kazetaHi8 kazetky jsou velké asi jako kreditní karta. Je to proto, aby se dobře vešly do kamer a ty nemusely mít obří rozměry. Pokud jste vlastnili starší kameru, tak jste se určitě s takovou kazetkou setkali. A také si jistě pamatuje přehrávání na VHS kazety pomocí kamery a kabelů, které zabralo poměrně značnou dobu.

 

Často se stává, že si lidé pletou 8mm pásky a 8mm kazetky. Rozdíl je patrný z obrázku. Většina z nás si jistě vzpomene na známou pohádku „Šíleně smutná princezna“, kde se vrchní rádce Kokoška snaží rozesmát princeznu Helenku pouštěním filmů s Charlie Chaplinem. Tak právě tento film, do kterého se Kokoška tak šikovně zamotá, je 8mm páska. Jedná se o čistě analogovou záležitost, kterou bohužel zatím neumím převést do digitální podoby.

 

 

Převod 8mm kazet

Co se týče převodu 8mm kazet, to už je jiný příběh. K jejich přenosu je potřeba kamera, která si s takovýmto typem kazet umí poradit a tu samozřejmě máme. Kameru připojím k počítači, kazetu do ní vložím a použiji ji jako video přehrávač. Tím se mi podaří záznam digitalizovat a následně upravit.