Technika převodu VHS

Pro převod klasických VHS videokazet a VHS-C kazet používáme kvalitní videopřehrávače a videopřevodníky. Vlastníme hned několik videorekordérů a Canopus digitálních převodníků. Videozáznam, který je takto hrubě stažen do počítače dále optimalizujeme pomocí postprodukčních nástrojů (Programy pro střih videa)Zde ořezáváme vlnící se kraje videopásků, stahuje výšky a nepříjemný šum v audio záznamu atd. Ve finále vytváříme DVD Authoring (Pokud si klient přeje DVD) a vypalujeme jako standardní DVD Video na kvalitní DVD disky. Zákazník tak dostává maximální možnou kvalitu. Samozřejmostí je Mp4 formát ke stažení nebo na externím HDD či Flash disku.

 

Všechny digitalizované nahrávky postprodukčně VYLEPŠUJEME:

Resolution TBC VCR Stabilization Postproduction  Audio normalize

Plné rozlišení

Při digitalizaci zachováváme originální a plné rozlišení videonahrávek (720x576px) se správnou snímkovací frekvencí (PAL/NTSC)

TBC Stabilizace

Využíváme technologie TBC neboli digitálního vyrovnávání obrazu, kterými disponují naše přehrávače. Díky tomu se obraz netřepe a netrpí dalšími neduhy.

Vylepšení obrazu

Všechny nahrávky podrobujeme digitálnímu doostření obrazu a ořezu vlnících se krajů.

Vylepšení zvuku

V případě, že je na nahrávkách tichá audio stopa nebo naopak příliš hlasitá, tuto audio stopu normalizujeme.

 

 

Panasonic NV-FS200 Canopus ADVC 110

VCR Videorekordéry a videopřehrávače

Pro kvalitní přepis je nejdůležitější kvalitní reprodukce z videopásků. Proto používáme primárne videopřehrávače s TBC vyrovnáváním (Více o TBC zde).:

PANASONIC NV-FS200 TBC, PANASONIC NV-HS1000 TBC, PANASONIC NV-SV120, JVC HR-S7611, SONY SLV-E400E, THOMSON VHS 180, TOSHIBA


 

Digitální převodníky
CANOPUS ADVC 110

Pro převod z analogového záznamu, který je nahrán na videopásce využíváme kvalitní digitální převodníky značky Canopus. Digitální převodník je sám o sobě dostatečně rychlý a kvalitní, takže videozáznam, který se snímá z videopřehrávače se nijak netrhá, nekouše a co je velmi důležité, je dokonale synchronní se zvukem.


Canopus ADVC 110, Canopus ADVC 55, Canopus ADVC 300


 

  Mini DV kamera

 Reflecta skenování 8mm a 16mm filmů - filmové kotouče

Videokamery

Pro digitalizaci Hi8, Digital8, 8mm, MiniDV používáme kvalitní videokamery nejrůznějších značek.

 Filmové skenery

K digitalizaci 8mm a 16mm filmových pásů (filmové kotouče) používáme filmové skenery nikoliv promítání na plochu. Dokážeme tak skenovat filmová políčka jednotlivě a to ve vysokém rozlišení.!