Výhody digitalizace

Novodobá digitální média netrpí takovými vadami jako kazety VHS, MiniDV kazetky a Hi8 (8mm) kazety. Jejich kvalita se v průběhu času nemění - zůstává pořád stejná i přes neustálé přehrávání. Digitální podoba videozáznamu má také výhodu v tom, že jej lze převést a nahrát na jakýkoliv typ dnešního média ať už se jedná o standardní DVD, Flash, Externí disk apod. tak i on-line média jako Youtube či Vimeo nebo dokonce Facebook a sdílet své "dětství" s ostatními.

 

Kvalita digitalizace VHS

Kvalita DVD záznamu se nijak nesnižuje, DVD nosiče si zachovají při správném zacházení a dobrém uskladnění naprosto stejnou kvalitu i po mnoha letech. Obraz i zvuk se nezhorší, oproti VHS kazetám, u kterých se postupem času a častým přehráváním snižuje kvalita záznamu.

 

Digitalizované video můžeme přehrát v počítači, DVD přehrávači nebo v televizi pomocí flash disku. Můžeme ho kamkoliv jednoduše přenést a pochlubit se tak kamarádům. Digitalizované video lze v počítači snadněji sestříhat a upravit, můžeme  doplňovat video efekty a zvukové stopy. VHS kazety v podstatě vyjma mechanického střihu upravovat nelze. Na DVD lze vytvořit navigační MENU a nemusíte pak nic přetáčet a hledat konkrétní záznam, stačí nastavit v menu a jste tam, kde se chcete na záznam podívat.

 

DVD nosiče lze snadno kopírovat a můžete sami jednoduše rozmnožit domácí video a potěšit vaše nejbližší, příbuzné a známé. Na kopírování VHS kazet je třeba nákladného vybavení a navíc se s každou kopií snižuje kvalita záznamu.

Na jeden HDD digitalizujete třeba 50 VHS, Hi8 nebo MiniDV kazet.

Digitalizované video do formátu AVI, MPG nebo MP4 můžete přehrát na počítači, mobilních telefonech, MP4 přehrávačích, iPodech nebo je sdílet na internetu.

 

Digitalizace VHS