Převod z MiniDV

MiniDV kazetky byly vyrobeny pro amatérské uživatele, ale později se je naučili používat i profesionálové. MiniDV kazetky jsou používány pro nahrávání základní DV, DVCAM a HDV.


Mini DV kazetaMáme několik druhů takovýchto kazet. Nejznámější jsou ale L a S kazety (je to stejné, jako s velikostmi u oblečení – L je větší, než S). L kazety měly nahradit VHS, ale v dnešní době je již moc nenajdeme. Na L-kazety se vejde okolo 4 hodin záznamu. Nejvíce rozšířený je typ S-kazety, která má rozměry 65x48x12 mm (je tudíž menší než dnešní kreditní karty) a vejde se na ní okolo 60 až 90 minut záznamu. Tento typ kazet MiniDV se stal standardem pro domácí natáčení.

 

Existují také softwary, které jsou schopné na takový druh kazetky nahrát jakákoliv počítačová data o objemu 12 GB na hodinu záznamu.

 

Oproti klasickým VHS kazetám, jsou MiniDV menší a lépe přenosné. Zatímco na VHSku potřebujete tašku (její rozměry se dají připodobnit velikosti papíru A5 a to nemluvíme o tloušťce) MiniDV se vejde do náprsní kapsy.

 

Převod a digitalizace MiniDV

 

Převod MiniDV je skoro stejný, jako převod VHS kazet. Kazetky vložím do video kamery, která poslouží jako videopřehrávač. Poté postupuji stejně jako u VHS. Video nahrubo stáhnu do počítače a následně jej optimalizuji tak, abyste si ho mohli pouštět na Vašich DVD přehrávačích či počítačích.